ΕΙΚΑΣΤΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΒΙΝΤΕΟ-ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ 16ου ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Εικαστική έκθεση βίντεο-εγκαταστάσεων των φοιτητών/τριών του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, στο πλαίσιο του 16ου Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Χαλκίδας.
Διάρκεια έκθεσης 23- 27 Νοεμβρίου στην ισόγεια αίθουσα «Αριστοτέλης» του Δημαρχείου Χαλκίδας.

Η έκθεση φιλοξενεί βιντεο-εγκαταστάσεις που δημιούργησαν οι δευτεροετής φοιτητές/τριες του τμήματος στο πλαίσιο του μαθήματος Εργαστήριο Ψηφιακής Καλλιτεχνικής Δημιουργίας ΙΙ 2021-2022 (διδάσκοντες: δρ. Κατερίνα Αντωνοπούλου & καθ. Δημήτρης Χαρίτος).

Επιπλέον στο Φεστιβάλ παρουσιάζονται 13 ταινίες μικρού μήκους που δημιουργήθηκαν από φοιτητές/τριες του τμήματος και προβάλλονται στις ενότητες: "Νεανική Δημιουργία" και " Λυκαυγές".