ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

Αγαπητοί φοιτητές/τριες,

Τα μαθήματα για το ακαδημαϊκό έτος 2020-21 θα ξεκινήσουν στις 12 Οκτωβρίου.

Η διδασκαλία για τις πρώτες εβδομάδες και μέχρι την ολοκλήρωση των δηλώσεων μαθημάτων θα διεξαχθεί με εξ αποστάσεως μεθόδους. Μετά απο αυτή την ημερομηνία και σύμφωνα με την Κ.Υ.Α.115744/Ζ1 (ΦΕΚ 3707/ 4-9-20), την σχετική απόφαση της Συγκλήτου (συνεδρίαση 18-9-2020) και τον αριθμό εγγεγραμμένων ανα μάθημα:

• Σε όσα μαθήματα έχουν εγγραφεί περισσότεροι απο 50 φοιτητές/τριες, η διδασκαλία θα διεξαχθεί με εξ αποστάσεως μεθόδους
  • Σε όσα μαθήματα έχουν εγγραφεί λιγότεροι απο 50 φοιτητές, η διδασκαλία θα διεξαχθεί δια ζώσης ή με υβριδικές μεθόδους (συνδυασμό δια ζώσης και εξ αποστάσεως μεθόδων)

Περισσότερες πληροφορίες και το ωρολόγιο πρόγραμμα θα αναρτηθούν τις αμέσως επόμενες μέρες.

Την εβδομάδα 12-16 Οκτωβρίου θα διεξαχθούν τελετή υποδοχής των πρωτοετών και των δευτεροετών φοιτητών/ριών, δια ζώσης και τηρώντας τα μέτρα για προστασία από τον COVID-19. Για το λόγο αυτό, στην τελετή θα παρευρεθούν αυστηρά μόνο οι φοιτητές/τριες.

Εύχομαι σε όλες και όλους καλό ακαδημαικό έτος, με υγεία και δημιουργικότητα

Ο πρόεδρος του Τμήματος