ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΕΝΙΑΙΟΥ ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ ΣΤΙΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΕΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑ ΑΠΟ 15/11/2021

Aπό 15 Νοεμβρίου 2021 όλοι οι χρήστες των βιβλιοθηκών του ΕΚΠΑ θα μπορούν να δανείζονται υλικό (το οποίο δεν διαθέτει η βιβλιοθήκη της Σχολής στην οποία ανήκουν) από όποια βιβλιοθήκη του ΕΚΠΑ το διαθέτει.

Η εφαρμογή του ενιαίου δανεισμού αποτελεί μια καινοτομία λόγω της χωροταξικής κατανομής των βιβλιοθηκών σε 9 διαφορετικούς χώρους που αντιστοιχούν στις Σχολές του ΕΚΠΑ.

Η εφαρμογή του ενιαίου δανεισμού θα είναι δοκιμαστική μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου του 2022 ώστε να καταγραφούν πιθανά προβλήματα, να ληφθούν υπόψη προτάσεις και παρατηρήσεις αλλά και να διορθωθούν πιθανές αστοχίες.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ

ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ ΣΕ PDF

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Υπηρεσία ενιαίου δανεισμού: lendlib@lib.uoa.gr

Διεύθυνση Βιβλιοθήκης ΕΚΠΑ: dibib@lib.uoa.gr

Περισσότερες πληροφορίες για όλες τις προσφερόμενες υπηρεσίες θα βρείτε στην ιστοσελίδα της Βιβλιοθήκης και Κέντρου Πληροφόρησης

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

Οι φοιτητές/τριες του Τμήματος έχουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιούν τόσο τη δανειστική Βιβλιοθήκη που στεγάζεται στο συγκρότημα Ευρίπου στα Ψαχνά Ευβοίας όσο και την Κεντρική Βιβλιοθήκη της Σχολής Πολιτικών Επιστημών στην οποία υπάγεται το Τμήμα στο κέντρο της Αθήνας.

Η  λειτουργία των Βιβλιοθηκών του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου στο συγκρότημα Ευρίπου στα Ψαχνά Ευβοίας καθώς και στην Αθήνα (Αιόλου 42-44) όπως και όλων των Σχολών του Πανεπιστημίου είναι σε πλήρη λειτουργία (όπως προ πανδημίας).

Μοναδικές υποχρεώσεις, η χρήση της προστατευτικής μάσκας καθ' όλη την παραμονή στη Βιβλιοθήκη και η επίδειξη του σχετικού πιστοποιητικού (εμβολιασμού, rapid test, νόσησης) κατά την είσοδο σας.

• ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΕΥΡΙΠΟΥ

Διεύθυνση: Συγκρότημα Ευρίπου, Ψαχνά Ευβοίας - Πτέρυγα Δ, Ισόγειος Χώρος

Τηλ: 222 8099530

Ε-mail: agroada@lib.uoa.gr

Πληροφορίες: Μαρία Μπουγιούκου, Αναστασία Στυλιανόσογλου

• ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΑΘΗΝΩΝ (Ο.Π.Ε.)

Διεύθυνση: Αιόλου 42-44 & Κολοκοτρώνη (Μοναστηράκι), Αθήνα - 5ος-6ος Όροφος

Τηλ: 210 3689570 - 210 3689571