ΤΕΛΕΤΗ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022-23

Αγαπητοί πρωτοετείς φοιτητές/τριες,

Καταρχήν θα ήθελα να σας συγχαρώ για την επιτυχία σας, να σας καλωσορίσω στο Τμήμα μας και να σας ευχηθώ καλή αρχή στις σπουδές σας.

Την Πέμπτη 13 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 14:00 το μεσημέρι, θα διεξαχθεί Tελετή Yποδοχής σας, στον χώρο του Μεγάλου Αμφιθεάτρου του Συγκροτήματος Ευρίπου (είσοδος αμφιθεάτρου αμέσως αφού εισέλθετε από την κεντρική είσοδο του Συγκροτήματος, στα αριστερά σας).

Στην Τελετή Υποδοχής θα θέλαμε να προσκαλέσουμε και όσους/ες δευτεροετείς φοιτητές/τριες επιθυμούν να παρευρεθούν, δεδομένου ότι στην έναρξη της περυσινής ακαδημαϊκής χρονιάς, λόγω COVID-19, δεν είχαμε οργανώσει Τελετή Υποδοχής Πρωτοετών.

Για λόγους αποφυγής συνωστισμού και προστασίας της υγείας όλων, στην τελετή αυτή παρακαλείσθε να προσέλθετε μόνοι/ες, χωρίς συνοδεία φίλων ή συγγενών και φυσικά αυστηρά φορώντας μάσκα.

Τα μαθήματα ξεκινούν τη Δευτέρα 10/10 και το πρόγραμμα μαθημάτων έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Τμήματος (δείτε εδώ):

Παρακαλείσθε να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις στο site του Τμήματος για το προγραμματισμό των μαθημάτων καθημερινά.

Επίσης, θα ακολουθήσει ανακοίνωση για τις  δηλώσεις μαθημάτων.
Εκ μέρους της Συνέλευσης του Τμήματος σας εύχομαι καλή αρχή και κάθε επιτυχία στις σπουδές σας

Δ. Χαρίτος
Πρόεδρος του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου