ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΥ 2020-2021

Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες που εισάγονται στο τμήμα Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου ότι θα πρέπει να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους στέλνοντας τα δικαιολογητικά τους από 2-10-2020 έως 9-10-2020:

• ηλεκτρονικά στο secr[at]dcarts.uoa[dot]gr (με θέμα «εγγραφή πρωτοετών») ή
  •  ταχυδρομικά ή με ταχυμεταφορά στη Διεύθυνση:

ΕΚΠΑ-ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΕΥΡΙΠΟΥ

ΤΜΗΜΑ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ (ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ)

ΨΑΧΝΑ ΕΥΒΟΙΑΣ, 34400

ΤΗΛ.: 2228099523 & 2228099634

Τα δικαιολογητικά τα οποία θα πρέπει να υποβληθούν είναι τα εξής:

• Η συμπληρωμένη αίτηση εγγραφής τους από την ηλεκτρονική εφαρμογή του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων σε εκτυπωμένη μορφή.
  • Ευκρινές αντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου.
  • Πιστοποιητικό γέννησης για τους άρρενες
  • Μία (1) φωτογραφία πρόσφατη τύπου αστυνομικής ταυτότητας
  • Υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είναι εγγεγραμμένος/η σε άλλη Σχολή ή Τμήμα Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα
  • Πιστοποιητικό γέννησης η βεβαίωσης εγγραφής σε δημοτολόγιο δήμου των Ν.

Ξάνθης, Ροδόπης, Έβρου ή μετεγγραφής σε άλλο δήμο (μόνο για τις περιπτώσεις Ελλήνων της Μουσουλμανικής μειονότητας).

Τέλος, υπενθυμίζεται ότι υποψήφιος που έχει παλαιότερα εγγραφεί σε άλλη σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, δεν μπορεί να εγγραφεί στο τμήμα εισαγωγής του, αν δεν διαγραφεί προηγουμένως από την σχολή ή το τμήμα, στο οποίο είναι εγγεγραμμένος.

Ενημερώνουμε τους φοιτητές ότι θα τους σταλεί SMS στο κινητό τους με τον αριθμό μητρώου τους στο Τμήμα. Λεπτομερείς οδηγίες για την εγγραφή στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου θα ανακοινωθούν τις αμέσως επόμενες μέρες.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση οι εισαχθέντες μπορούν να απευθύνονται στη Γραμματεία του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου.

Τηλέφωνα:  2228099523 & 2228099634

email: Secr[at]dcarts.uoa[dot]gr