EVIA FILM PROJECT, 4-7 ΙΟΥΛΙΟΥ 2024

Ημερομηνία: 4-7 Ιουλίου 2024

Τοποθεσία: Αγία Άννα Ευβοίας

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων: Κυριακή 26 Μαϊου 2024

Tο Evia Film Project (EFP) επιστρέφει.

Ραντεβού στην Αγία Άννα στη Βόρεια Εύβοια από τις 4 έως τις 7 Ιουλίου για τους φοιτητές του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου, αμέσως μετά το τέλος της εξεταστικής. Το Evia Film Project, η πράσινη πρωτοβουλία του Οργανισμού Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης, εγκαινιάστηκε πρόπερσι με σκοπό να στηρίξει την Βόρεια Εύβοια ύστερα από τις καταστροφικές πυρκαγιές του 2021. Φέτος, το Evia Film Project επιστρέφει ανανεωμένο και καθιερώνεται πλέον ως ο τρίτος πόλος δράσης του Οργανισμού Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης. Το 3ο Evia Film Project, λοιπόν, δίνει ραντεβού στη Βόρεια Εύβοια, με ταινίες, εκπαιδευτικές δράσεις, ανοιχτές συζητήσεις, μουσική και καλοκαιρινή διάθεση με την υποστήριξη του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, πραγματοποιείται στην Αιδηψό, τη Λίμνη και την Αγία Άννα.

Σαράντα (40) φοιτητές/τριες του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου προσκαλούνται να συμμετέχουν στο Φεστιβάλ με την παρακολούθηση των ΜasterClasses και λοιπών δράσεων στην Αγία Άννα από τις 4 ως τις 7 Ιουλίου. Δωρεάν φιλοξενία στην Αγια Άννα και μετακίνηση από και προς το συγκρότημα Ευρίπου την Πέμπτη 4/7 και την Κυριακή 7/7.

Δηλώστε συμμετοχή στην ηλεκτρονική φόρμα που θα βρείτε στις ανακοινώσεις του E-CLASS του Τμήματος ως την Κυριακή 26 Μαϊου με αποστολή, 1) ονόματος, 2) email, 3) κινητού τηλεφώνου και 4) φωτογραφίας προσώπου για τη διαπίστευση. Αν οι δηλώσεις ξεπεράσουν το αριθμό των 40, θα διενεργηθεί κλήρωση.

Τα ονόματα των συμμετέχοντων/ουσων θα ανακοινωθούν στο e-class του Τμήματος.