ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022-2023

Οι κατατακτήριες εξετάσεις του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου  της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, θα πραγματοποιηθούν σύμφωνα με το ακόλουθο Πρόγραμμα:

Τίτλος μαθήματος

Ημερομηνία

Ώρα

Αίθουσα

Αλληλεπίδραση Ανθρώπου – Υπολογιστή

Πέμπτη 15/12/2022

Ιστορία της Τέχνης

Παρασκευή 16/12/2022

Ιστορία του Παγκόσμιου Κινηματογράφου

Παρασκευή 16/12/2022

H διάρκεια της εξέτασης του κάθε μαθήματος θα είναι δύο (2) ώρες

ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΛΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

Σημειώνεται ότι σύμφωνα με το άρθρο 2 της Υ.Α. Φ1/192329/Β3/2013 (Β'3185) καλούνται οι υποψήφιοι των κατατακτηρίων εξετάσεων να ακολουθήσουν τις ακόλουθες οδηγίες:

1. Κατά την ημέρα των εξετάσεων οι υποψήφιοι υποχρεούνται να βρίσκονται στο χώρο των εξετάσεων μία (1) ώρα νωρίτερα.
  2. Για την εξακρίβωση της ταυτότητας κάθε υποψηφίου προσκομίζεται δελτίο αστυνομικής ταυτότητας ή άλλο επίσημο δημόσιο έγγραφο πιστοποίησης της ταυτότητάς του.
  3. Χρωματιστά μελάνια στυλό, εκτός του μπλε και του μαύρου, καθώς και οποιοδήποτε άλλο στοιχείο αναγνώρισης στο γραπτό δοκίμιο αποκλείουν το γραπτό από τη βαθμολόγηση.
  4. Κάθε υποψήφιος που εγκαταλείπει την αίθουσα παραδίδει το γραπτό του και δεν έχει δικαίωμα να επανέλθει για τη συνέχιση της εξέτασης. Κατ’ εξαίρεση, μόνο για λόγους υγείας επιτρέπεται ολιγόλεπτη εγκατάλειψη της αίθουσας και μόνο με τη συνοδεία επιτηρητή.
  5. Δεν επιτρέπεται να εισέλθει ο υποψήφιος στην αίθουσα των εξετάσεων έχοντας μαζί του βιβλία, τετράδια, σημειώματα ή άλλα αντικείμενα που δεν σχετίζονται με τη διαδικασία των εξετάσεων. Δεν επιτρέπεται οι υποψήφιοι να φέρουν μαζί τους κινητά τηλέφωνα ή ηλεκτρονικές συσκευές οποιασδήποτε μορφής. Σε περίπτωση απώλειας οπουδήποτε αντικειμένου από τα παραπάνω το Τμήμα δεν φέρει καμία ευθύνη.

Εκ μέρους της Επιτροπής Κατατακτηρίων Εξετάσεων