ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019-2020

Ανακοινώνεται στους φοιτητές του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου, οι οποίοι δεν πραγματοποίησαν έγκαιρα την δήλωση των μαθημάτων τους στις προβλεπόμενες ημερομηνίες, ότι παρατείνεται η προθεσμία πραγματοποίησης των δηλώσεων των μαθημάτων με ημερομηνία ανοίγματος από 03/12/2019 έως 12/12/2019 οι οποίες γίνονται ηλεκτρονικά  μέσα από την εφαρμογή του  my-studies και για  όλο το εικοσιτετράωρο.

Ο Μέγιστος αριθμός μαθημάτων που πρέπει να δηλώσουν οι φοιτητές είναι 6 από τα 7 διαθέσιμα.

Διευκρινίζεται ότι από τα 3  κατ επιλογήν υποχρεωτικά μαθήματα οι φοιτητές επιλέγουν τα 2 κατ επιλογήν υποχρεωτικά μαθήματα.

Για την διευκόλυνση των φοιτητών επισυνάπτουμε φυλλάδιο στο οποίο αναφέρονται κατά σειρά τα βήματα τα οποία θα πρέπει να κάνει ο κάθε φοιτητής για την ορθή δήλωση μαθημάτων του.

Φοιτητής ο οποίος δεν έχει πραγματοποιήσει δήλωση μαθημάτων έχει σαν αποτέλεσμα να μην συμπεριλαμβάνεται στις καταστάσεις των βαθμολογιών.

ΠΡΟΣΟΧΗ

Η Γραμματεία δεν θα δεχθεί υποβολή δηλώσεων πέραν των παραπάνω ημερομηνιών. Για τον λόγο αυτό, οι φοιτητές θα πρέπει να επιβεβαιώσουν από το Μηχανογραφικό Σύστημα ότι η δήλωση τους έχει πράγματι καταχωρηθεί.

Υπενθυμίζουμε στους φοιτητές μας ότι σύμφωνα με το αρ. πρωτ. 163427/Ζ1/18-10-2019 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ, οι δηλώσεις των διδακτικών συγγραμμάτων από τους φοιτητές για το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020 έχουν ξεκινήσει από την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019 έως καταληκτική ημερομηνία την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2019.

Αντίστοιχα η διανομή των διδακτικών συγγραμμάτων έχει ξεκινήσει από την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2020

Η Προϊσταμένη της Γραμματείας του Τμήματος

Μαρία Συριανού

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο.