ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019-2020

Ανακοινώνεται στους φοιτητές/τριες του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου, ότι οι δηλώσεις μαθημάτων θα γίνουν ηλεκτρονικά  μέσα από την εφαρμογή του my-studies κατά το χρονικό διάστημα από τη Δευτέρα 11/11/2019 έως και το Σάββατο 30/11/2019 όλο το εικοσιτετράωρο.

Ο μέγιστος αριθμός μαθημάτων που πρέπει να δηλώσουν οι φοιτητές/τριες είναι 6 από τα 7 διαθέσιμα. Πιο συγκεκριμένα:

• Θα πρέπει να δηλωθούν από όλους/ες τα 4 υποχρεωτικά:
  1. Ιστορία της Τέχνης I
  2. Αλληλεπίδραση Ανθρώπου – Υπολογιστή
  3. Τέχνη και Τεχνολογία
  4. Ιστορία του Παγκόσμιου Κινηματογράφου Ι
  • και να επιλεγούν και δηλωθούν 2 από τα εξής 3 κατ’ επιλογήν υποχρεωτικά:
  1. Εισαγωγή στις Θεωρίες της Επικοινωνίας
  2. Η Oπτικοακουστική Γραφή - Σενάριο
  3. Πειραματικός Kινηματογράφος & Video Τέχνη

Για την διευκόλυνση των φοιτητών/τριών επισυνάπτουμε φυλλάδιο στο οποίο αναφέρονται κατά σειρά τα βήματα τα οποία θα πρέπει να κάνουν για την ορθή δήλωση μαθημάτων. Οι φοιτητές/τριες ο οποίοι δεν έχουν πραγματοποιήσει δήλωση μαθημάτων δεν μπορούν να συμπεριληφθούν στις καταστάσεις των βαθμολογιών.

ΠΡΟΣΟΧΗ

Η Γραμματεία δεν θα δεχθεί υποβολή δηλώσεων πέραν των παραπάνω ημερομηνιών. Για τον λόγο αυτό, οι φοιτητές θα πρέπει να επιβεβαιώσουν από το Μηχανογραφικό Σύστημα ότι η δήλωση τους έχει πράγματι καταχωρηθεί.

Υπενθυμίζουμε στους φοιτητές/τριες μας ότι σύμφωνα με το αρ. πρωτ. 163427/Ζ1/18-10-2019 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ, οι δηλώσεις των διδακτικών συγγραμμάτων που θα επιλέξουν για κάθε επιλεγμένο μάθημα του χειμερινού εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020 έχουν ξεκινήσει από την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019 έως καταληκτική ημερομηνία την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2019. Αντίστοιχα η διανομή των διδακτικών συγγραμμάτων έχει ξεκινήσει από την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2020.

Η Προϊσταμένη της Γραμματείας του Τμήματος

Μαρία Συριανού

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο για τις οδηγίες δήλωσης μαθημάτων.