ΑΠΟ 14/12/2021 ΕΩΣ 19/12/2021: NEA ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Ενημερώνουμε τους φοιτητές του τμήματος μας ότι μέχρι και 19/12/2021 θα πρέπει να εισέλθουν με τους κωδικούς τους στο my-studies (https://my-studies.uoa.gr/) προκειμένου να δηλώσουν τα μαθήματα τα οποία επιθυμούν να παρακολουθήσουν κατά το χειμερινό εξάμηνο του ακ. έτους 2021-2022. Ειδικά για το φετινό ακαδ. έτος, ο διαθέσιμος χρόνος για να γίνουν οι δηλώσεις μαθημάτων είναι περιορισμένος προκειμένου να οργανωθεί έγκαιρα ο τρόπος διεξαγωγής των μαθημάτων που εξαρτάται και από τον αριθμό των εγγεγραμμένων φοιτητών/τριών.

ΝΕΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ: Οι δηλώσεις μαθημάτων θα είναι διαθέσιμες από 14/12/2021 έως και 19/12/2021

Προσοχή:Mετά το πέρας της 19/12/2021 δεν θα είναι δυνατή η εγγραφή και η
συμμετοχή των φοιτητών/τριών στα μαθήματα που επιθυμούν να παρακολουθήσουν
και να εξεταστούν.

Σημειώνεται ότι: Το μέγιστο όριο μαθημάτων που μπορούν να δηλώσουν οι
φοιτητές ανά εξάμηνο είναι:

•     Για το 1ο  εξάμηνο οι φοιτητές/τριες δηλώνουν 6 από τα 6 διαθέσιμα μαθήματα.
  1. Από τα μαθήματα αυτά τα 5 είναι υποχρεωτικά και το 1 κατ’ επιλογήν υποχρεωτικό μάθημα.

•     Για το 3ο εξάμηνο οι φοιτητές/τριες δηλώνουν 6 από τα 7 διαθέσιμαμαθήματα.
  1. Από τα μαθήματα αυτά τα 4 είναι υποχρεωτικά.
  2. Όσον αφορά στα κατ’ επιλογήν υποχρεωτικά μαθήματα του 3ου εξαμήνου, οι φοιτητές/τριες μπορούν να δηλώσουν είτε το 1 κατ’ επιλογήν υποχρεωτικό μάθημα που είναι διαθέσιμο στο πρόγραμμα του 3ου εξαμήνου ή το κατ’ επιλογήν υποχρεωτικό μάθημα που δεν είχαν επιλέξει στο περασμένο ακαδ. έτος από τα διαθέσιμα του 1ου εξαμήνου.
  3. Όσον αφορά στα μαθήματα επιλογής του 3ου εξαμήνου, οι φοιτητές/τριες μπορούν να επιλέξουν 1 από τα 2 διαθέσιμα μαθήματα επιλογής του 3ου εξαμήνου.
  4. Επίσης δύναται να δηλώσουν όσα μαθήματα οφείλουν από το 1ο εξάμηνο.

•     Για το 5ο εξάμηνο οι φοιτητές/τριες δηλώνουν 5 από τα 6 διαθέσιμα μαθήματα.
  1. Από τα μαθήματα αυτά τα 3 είναι υποχρεωτικά.
  2. Όσον αφορά στα κατ’ επιλογήν υποχρεωτικά μαθήματα του 5ου εξαμήνου, οι φοιτητές/τριες μπορούν να δηλώσουν είτε το 1 κατ’ επιλογήν υποχρεωτικό μάθημα που είναι διαθέσιμο στο πρόγραμμα του 5ου εξαμήνου ή όποιο κατ’ επιλογήν υποχρεωτικό μάθημα δεν είχαν επιλέξει στο περασμένο ακαδ. έτος από τα διαθέσιμα του 3ου εξαμήνου ή και του 1ου εξαμήνου.
  3. Όσον αφορά στα μαθήματα επιλογής του 5ου εξαμήνου, οι φοιτητές/τριες μπορούν να επιλέξουν 1 από τα 2 διαθέσιμα μαθήματα επιλογής του 5ου εξαμήνου.
  4. Επίσης δύναται να δηλώσουν όσα μαθήματα οφείλουν από το 1ο και το 3ο εξάμηνο.