ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Ανακοίνωση προς πρωτοετείς προπτυχιακούς φοιτητές

Αγαπητοί πρωτοετείς φοιτητές/τριες,

Καταρχήν θα ηθελα να σας συγχαρώ για την επιτυχία σας, να σας καλωσορίσω στο Τμήμα μας και να σας ευχηθώ καλή αρχή στις σπουδές σας.

Την Τετάρτη 14/10 στις 11 πμ. θα διεξαχθεί Tελετή Yποδοχής σας, στον προαύλιο χώρο δίπλα απο την είσοδο του Συγκροτήματος Ευρίπου. Για λόγους αποφυγής συνωστισμού και προστασίας της υγείας όλων, στην τελετή αυτή παρακαλείσθε να προσέλθετε μόνοι/ες, χωρίς συνοδεία φίλων ή συγγενών και φυσικά αυστηρά φορώντας μάσκα. Η Τελετή θα διεξαχθεί επομένως δια ζώσης, σε εξωτερικό χώρο, αν ο καιρός το επιτρέψει. Σε περίπτωση που ο καιρός δεν το επιτρέψει, παρακαλείσθε να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις στο site του Τμήματος όπου θα ενημερωθείτε για εναλλακτική μέθοδο διεξαγωγής της Τελετής εξ αποστάσεως.

Τα μαθήματαξεκινούν τη Δευτέρα 12/10 και για τις πρώτες εβδομάδες μέχρι τη συμπλήρωση των δηλώσεων μαθημάτων θα διεξαχθούν εξ ολοκλήρου εξ αποστάσεως. Το πρόγραμμα μαθημάτων έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Τμήματος στο:

Μετά το πέρας των δηλώσεων μαθημάτων θα οριστικοποιηθεί το πρόγραμμα και ο τρόπος διεξαγωγής των μαθημάτων, βάσει του αριθμού εγγεγραμμένων στο κάθε μάθημα. Δείτε και προηγούμενη σχετική ανακοίνωση: https://www.dcarts.uoa.gr/anakoinoseis_kai_ekdiloseis/proboli_anakoinosis/enarxi_mathimaton_sto_tmima_psifiakon_technon_kai_kinimatografoy/

Παρακάτω θα δείτε τα μαθήματα του Α’ έτους που θα διεξαχθούν την 1η εβδομάδα μαθημάτων. Τα link τα οποία μπορείτε να ακολουθήσετε προκειμένου να εισέλθετε στην συνεδρία του κάθε μαθήματος θα σας σταλούν αύριο σε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Ημέρα

Η οπτικοακουστική γραφή - σενάριο

Α. Πούλου

Κατ’ επιλογήν υποχρεωτικό

Παρακαλείσθε να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις στο site του Τμήματος και να εγγραφείτε το συντομότερο στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΕΚΠΑ προκειμένου να μπορέσετε να εισέλθετε στις υπηρεσίες τηλεκπαίδευσης (eclass) στις οποίες σύντομα θα βρείτε τα μαθήματα του εξαμήνου σας στα οποία θα πρεπει να εγγραφείτε, καθώς και να δηλώσετε ποιά απο τα υποχρεωτικά κατ’ επιλογήν μαθήματα επιθυμείτε να παρακολουθήσετε.

Καλή αρχή, με υγεία και δημιουργικότητα

Ο πρόεδρος του Τμήματος