ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-2021

Ενημερώνουμε τους φοιτητές του τμήματος μας ότι απο σήμερα (Δευτέρα 19-10-2020) θα πρέπει να εισέλθουν με τους κωδικούς τους στο my-studies (https://my-studies.uoa.gr/) προκειμένου να δηλώσουν τα μαθήματα τα οποία επιθυμούν να παρακολουθήσουν κατά το χειμερινό εξάμηνο του ακ. έτους 2020-2021. Ειδικά για το φετινό ακαδ. έτος, ο διαθέσιμος χρόνος για να γίνουν οι δηλώσεις μαθημάτων είναι περιορισμένος προκειμένου να οργανωθεί έγκαιρα ο τρόπος διεξαγωγής των μαθημάτων που εξαρτάται και απο τον αριθμό των εγγεγραμμένων φοιτητών/τριών.

Οι δηλώσεις μαθημάτων θα είναι διαθέσιμες μόνο από σήμερα 19/10/2020 έως και 25/10/2020. Προσοχή: μετά το πέρας της 25/10/2020 δεν θα είναι δυνατή η εγγραφή και η συμμετοχή των φοιτητών/τριών στα μαθήματα που επιθυμούν να παρακολουθήσουν και να εξεταστούν.

Σημειώνεται ότι:

Α) Για τους φοιτητές του 1ου  εξαμήνου το μέγιστο όριο μαθημάτων που μπορούν να δηλώσουν είναι:

• Από τα 7 διαθέσιμα μαθήματα δηλώνουν 6. Tα 4 εξ αυτών είναι υποχρεωτικά. Οσον αφορά στα κατ’ επιλογήν υποχρεωτικά μαθήματα από τα 3 διαθέσιμα επιλέγουν 2.

Β) ) Για τους φοιτητές του 3ου  εξαμήνου το μέγιστο όριο μαθημάτων που μπορούν να δηλώσουν είναι:

• Από τα 8 διαθέσιμα μαθήματα δηλώνουν τα 6. Από τα μαθήματα αυτά τα 4 είναι υποχρεωτικά. Όσον αφορά στα κατ’ επιλογήν υποχρεωτικά μαθήματα του 3ου εξαμήνου, οι φοιτητές/τριες μπορούν να δηλώσουν είτε το 1 κατ’ επιλογήν υποχρεωτικό μάθημα που είναι διαθέσιμο στο πρόγραμμα του 3ου εξαμήνου ή το κατ’ επιλογήν υποχρεωτικό μάθημα που δεν είχαν επιλέξει στο περασμένο ακαδ. έτος από τα διαθέσιμα του 1ου εξαμήνου. Όσον αφορά στα μαθήματα επιλογής του 3ου εξαμήνου, οι φοιτητές/τριες μπορούν να επιλέξουν 1 από τα 3 διαθέσιμα μαθήματα επιλογής του 3ου εξαμήνου.

Διευκρινίζεται ότι και τα υποχρεωτικά μαθήματα σε 1ο και 3ο εξάμηνο πρέπει να δηλωθούν προκειμένου οι φοιτητές/τριες να μπορούν να συμμετέχουν στην εκπαιδευτική διαδικασία σε αυτά και να βαθμολογηθούν.

Από τη Γραμματεία

του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου του ΕΚΠΑ