2O EVIA FILM PROJECT - HΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Tο Evia Film Project (EFP) επιστρέφει.

Ημερομηνία: 22-25 Ιουνίου 2023

Τοποθεσίες: Αιδηψός, Λίμνη, Αγία Άννα Ευβοίας

Προθεσμία Υποβολής: Τρίτη 6/6/2023

Tο Evia Film Project (EFP) επιστρέφει.

Ραντεβού στην Αγία Άννα στη Βόρεια Εύβοια από τις 22 έως τις 25 Ιουνίου για τους φοιτητές του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου. Το Evia Film Project, η πράσινη πρωτοβουλία του Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης, εγκαινιάστηκε πέρυσι με σκοπό να στηρίξει την Βόρεια Εύβοια ύστερα από τις καταστροφικές πυρκαγιές του 2021. Φέτος, το Evia Film Project επιστρέφει ανανεωμένο και καθιερώνεται πλέον ως ο τρίτος πόλος δράσης του Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης. Το 2ο Evia Film Project, λοιπόν, δίνει ραντεβού στη Βόρεια Εύβοια, με ταινίες, εκπαιδευτικές δράσεις, ανοιχτές συζητήσεις, μουσική και καλοκαιρινή διάθεση με την υποστήριξη του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, πραγματοποιείται στην Αιδηψό, τη Λίμνη και την Αγία Άννα.

Σαράντα (40) φοιτητές/τριες του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου προσκαλούνται να συμμετέχουν στο Φεστιβάλ με την παρακολούθηση των ΜasterClasses και λοιπών δράσεων στην Αγία Άννα από τις 22 ως τις 25 Ιουνίου.

Δωρεάν φιλοξενία και μετακίνηση από και προς το συγκρότημα Ευρίπου την Πέμπτη 22/6 και την Κυριακή 25/6.

Δηλώστε συμμετοχή στην ηλεκτρονική φόρμα ως την Τρίτη 6/6. Αν οι δηλώσεις ξεπεράσουν το αριθμό των 40 φοιτητών θα διενεργηθεί κλήρωση.

Τα ονόματα των συμμετέχοντων/ουσων θα ανακοινωθούν στο e-class του Τμήματος.

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΦΟΡΜΑ ΔΗΛΩΣΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ